peter-verhaak.nl

Diario donderdag 28 april: Het oudste museum

 

Ik heb regelmatig met verontwaardiging geschreven over de puissant rijke families die veel van de pausen uit de 15e – 17e eeuw leverden, welke pausen het pausschap met name gebruikten om hun families nog meer te verrijken. Over pausen die het marmer van het Colosseum en het koper van Pantheon jatten om er hun paleizen mee te verrijken.
Daar staat tegenover dat die rijken wel zorgden dat er kunstcollecties werden opgebouwd en dat, om het maar zo te noemen, de stadsvernieuwing van Rome tot stand kwam. Die zorgden dat de Michelangelo’s, de Bernini’s, de Rafaels en de Borromini’s hun opdrachten kregen.
Zo zijn de Capitolijnse musea, in de Palazzo dei Conservatori en het Palazza Nuovo, gesticht in 1471, die bol staan van de klassieke kunstschatten, de oudste voor publiek toegankelijke kunstverzamelingen.  

Hieronder een paar van de prachtige klassieke beelden die in dat oudste museum ter wereld staan.










































Laat reactieformulier zien